Глобальний рейтинг університетів світу: український вимір
Британська компанія Quacquarelli Symonds (QS) оприлюднила тринадцятий за ліком щорічний рейтинг вищих навчальних закладів світу QS World University Rankings.
Цьогоріч до переліку ввійшло 916 університетів з понад 70 країн світу.
У першій десятці традиційно переважають американські виші (5), також є чотири британських і один шведський університет.
Першу сходинку п’ять років поспіль посідає Масачусетський технологічний інститут, на другому місці – не менш відомий Стенфордський університет. Далі в рейтингу – Гарвард, Кембридж, Каліфорнійський технологічний інститут, Оксфорд, Університетський коледж Лондона, Шведський федеральний технологічний інститут, Імперський коледж Лондона. Першу десятку замикає Університет Чикаго.
До рейтингу потрапило також шість українських вишів. Порівняно з минулим роком сюрпризів майже немає.
Очолює «український рейтинг» Харківський національний університет імені В. Каразіна, що посідає 382 сходинку загального рейтингу. У 2015 році університет перебував на 491-500 позиціях.
На 431-440 позиції знаходиться Київський національний університет імені Тараса Шевченка, який дещо погіршив свої позиції порівняно з минулорічним результатом (421-430), а Київський політехнічний інститут розташований на 551-600 рядку рейтингу, піднявшись за рік на 50 позицій вище.
За 701 позицією, як і у 2015 році, знаходяться Донецький національний університет, Харківський політехнічний інститут і Сумський державний університет.
Довідка про QS World University Rankings:
- щорічний рейтинг, метою якого є допомогти студентам обрати місце для навчання;
- рейтинг будується на основі аналізу вишів за шістьма індикаторами: академічна репутація (40% оцінки), репутація працівників (10%), співвідношення кількості студентів та викладачів (20%), середня кількість цитувань, що припадає на викладача (20%), а також частка іноземних викладачів та студентів (по 5%);
- індикатори визначаються на основі статистичних даних і глобального опитування викладачів та студентів;
- у 2013 році рейтинг став офіційно схваленим міжнародною неурядовою організацією IREG Observatory on Academic Rankings and Excellence, що об’єднує університети, рейтингові агентства та інші освітні угруповання по всьому світу.
Джрело:
http://www.osvita.org.ua/news/78357.html